Uzak Mesafeli Satışlar SözleşmesiMadde 1. SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşmenin, http:// www.oopsturkey.com.tr internet sitesinde (bundan sonra İNTERNET SİTESİ olarak anılacaktır), bulunan ürün (bundan sonra ÜRÜN olarak anılacaktır) satın alacak kişi (bundan sonra ALICI olarak anılacaktır) ile satıcı firma (bundan sonra SATICI olarak anılacaktır) arasındaki alışveriş sırasında, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini saptamaktadır.

Madde 2. GENEL HÜKÜMLER

    * 2.1 ALICI, İNTERNET SİTESİ'nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyidi verdiğini kabul eder.
    * 2.2 ÜRÜN, ALICI'nın İNTERNET SİTESİ üzerinde belirttiği teslimat adresine, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak en geç 30 gün içinde teslim edilir.
    * 2.3 ÜRÜN, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
    * 2.4 ALICI, ÜRÜN'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ÜRÜN de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ÜRÜN'ü kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. KARGO'dan kaynaklanan sorunlar için SATICI sorumlu tutulamaz. ÜRÜN ler kargo firması tarafından sigortalı olduğu için yeni ürün ALICIYA yeni bir sözleşme kapsamında teslim edilecektir.
    * 2.5 ALICI, ÜRÜN'ü teslim almadan önce bedelini ödemiş olması şarttır. Teslimattan önce ÜRÜN bedeli SATICI'ya ödenmediği takdirde, SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve ÜRÜN'ü teslim etmeyebilir.
    * 2.6 ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu bankanın, ÜRÜN bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ÜRÜN en geç 3 gün içinde ALICI tarafından SATICI'ya iade edilir.
    * 2.7 ÜRÜN, normal satış koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın...gibi) nedeni ile teslim edilemez ise, SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI'yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir. Olağanüstü durumlarda teslim süresi 30 günü geçebilir. Mücbir sebepler kapsamında ÜRÜN iadesi istenirse, ÜRÜN iade koşulları geçerli olacaktır.
    * 2.8 ÜRÜN garanti kapsamında iken bir arıza oluşmuşsa ve bu arıza garanti şartları içinde ise kargo giderleri SATICI'ya ait olmak üzere ÜRÜN ALICI tarafından tamir için teslim edilir.                                                                                                                                                                                                                                                                     * 2.9 İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.


Madde 3. ÜRÜN İADE HAKKI

ALICI, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde iade hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Madde 4. İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Türkiye haricindeki adreslere yapılan teslimatlarda, ürün iadeleri sırasındaki tüm kargo ücretleri ALICI'ya aittir.

Madde 5. YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort